• Klasa VII i VIII w Kamieniu Małym.

• 21 marca klasa VII i VIII odwiedziła Zespół Szkół Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym. Uczniowie mieli okazję obejrzeć szkołę, pracownie zawodowe np. zawodu technik weterynarii i technik energii odnawialnej.  Mogli zajrzeć do kuchni, podopieczni kierunku gastronomicznego przygotowują posiłki oraz posłuchać zespołu muzycznego złożonego z uczniów i nauczycieli szkoły. Dziękujemy nauczycielom i uczniom w Kamieniu Małym za miłe przyjęcie i oprowadzenie nas po terenie obiektu.

• Szkolne koło Fotociaki

• Od 4 marca 2024 uczniowie klas IV i V mają możliwość uczęszczać na Szkolne Koło Fotograficzne pod nazwą  Fotociaki.

Ideą programu koła fotograficznego jest rozwijanie zainteresowań artystycznych uczniów oraz promowanie najpiękniejszych zakątków naszego regionu.

We współczesnej szkole istnieje bogata oferta zajęć pozalekcyjnych, która powinna być ciągle rozszerzana. Zajęcia wychodzą naprzeciw oczekiwaniom uczniów oraz podążają za rozwojem techniki, który obecnie jest bardzo ważny.

Dokumentowanie historii, przyrody czy własnego życia stało się dla wielu ludzi ważnym hobby i wielką przyjemnością.

Wykonywanie zdjęć prowadzi do wyrobienia smaku artystycznego, poczucia piękna, wrażliwości na otaczający nas świat. Kółko jest okazją do nabycia umiejętności posługiwania się techniką cyfrową, kreatywności oraz rozwijania zainteresowań. Na kółku uczniowie zapoznają się z cyfrowymi technikami fotograficznymi i komputerową obróbką zdjęć. Zajęcia w ramach kółka będą miały wpływ na poszerzanie wiadomości z innych przedmiotów takich jak: informatyka, plastyka czy historia

• Góra Grosza - podsumowanie

• Zakończyliśmy i podsumowaliśmy akcję Góra Grosza. Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w zbiórkę monet. Nieustannie udowadniacie, że macie wielkie serca.

• Targi edukacyjne

• W dniu 19 marca klasa VIII uczestniczyła w targach edukacyjnych, które miały miejsce w hali Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. To wydarzenie dało uczniom szansę zapoznania się z szeroką ofertą gorzowskich szkół ponadpodstawowych.

Podczas targów, młodzież miała okazję zgłębić różnorodność możliwości edukacyjnych oferowanych przez lokalne szkoły. Dzięki temu mogli dokładnie przeanalizować swoje zainteresowania i przyszłe ścieżki kariery.

Następnie, uczestnicy mieli okazję zobaczyć pracownie zawodowe w Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. Było to ciekawe doświadczenie, gdyż mogli zobaczyć, jak wyglądają zajęcia praktyczne z różnych przedmiotów. To nie tylko pozwoliło im zobaczyć, jak wygląda praktyczna strona nauki, ale także pomogło w wyobrażeniu sobie, jak wyglądać będą ich przyszłe lekcje.

Targi edukacyjne oraz zwiedzanie pracowni zawodowych były z pewnością inspirującym doświadczeniem, które poszerzyło horyzonty uczniów i pomogło im w podjęciu ważnych decyzji dotyczących ich przyszłej edukacji i kariery zawodowej.