• Dzień Życzliwości

• 21 listopada obchodzony jest Dzień Życzliwości, a w tym roku również nasza szkoła włączyła się w te obchody. Klasy przygotowały plakaty o tym, czym jest dla nich życzliwość, a na tablicach informacyjnych można było znaleźć karteczki z miłymi życzeniami do podarowania drugiej osobie. Działał też tajemniczy Cichy Przyjaciel, który umilał dzień wylosowanej osobie.

Bądźmy dla siebie życzliwi nie tylko od święta!

• Jesienny Turniej Tenisa Stołowego

• W niedzielę, 19 listopada, na sali gimnastycznej przy naszej szkole, odbył się pierwszy Jesienny Turniej Tenisa Stołowego. Frekwencja była duża, ponieważ do udziału w nim zgłosiło się 27 graczy. Zostali oni podzieleni na 6 grup. Dwójka zwycięzców z każdej grupy, wychodziła dalej i zagrała w kolejnym etapie zawodów.  Ostatecznie turniej wygrał Pan Paweł Maciak, drugi był Pan Krzysztof Maciak, a trzeci Pan Adam Pryliński. Ogromne gratulacje dla zwycięzców i podziękowania dla uczestników.

W trakcie turnieju, można było również kupić ciasto oraz napić się kawy i herbaty sprzedawanej przez wolontariuszki z naszej szkoły.

Na kolejny turniej zapraszamy 7 stycznia, w ramach szkolnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

• Dzień Edukacji Narodowej

• W piątek w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 11 listopada, Święta Niepodległości. Z tej okazji uczennice z klasy piątej i siódmej, pod okiem nauczycielek, przedstawiły krótką historię tego święta, powiedziały wiersze i razem z resztą szkoły zaśpiewały pieśni patriotyczne.

W trakcie apelu, zostali też ogłoszeni zwycięzcy konkursu wiedzy o Polsce, który odbył się wcześniej tego dnia. W kategorii klas 0-3, bezkonkurencyjne były klasy druga i trzecia, które udzieliły poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania. Jednocześnie należy nadmienić, że uczniowie z klasy pierwszej oraz oddziału przedszkolnego, byli do konkursu również wspaniale przygotowani, a ich wiedza zadziwiła organizatorki.

W kategorii klas 4-8, najlepszą okazała się klasa 5.

Po akademii nagrodzone zostały klasy, które brały najaktywniejszy udział w zbiórce kasztanów dla Malwinki. Zwycięstwo odniosła klasa czwarta, na drugim miejscu uplasowała się klasa trzecia, a trzeci stopień podium należał do oddziału przedszkolnego.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, dziękujemy nauczycielom za pomoc i przygotowanie uczniów, a Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

• Turniej polonistyczno - matematyczny

• #SENSOwna_rozrywka

Pod koniec września uczniowie klas IV – VIII przystąpili do turnieju polonistyczno – matematycznego zorganizowanego przez panie Elżbietę Smakulską – Kozyrę oraz Magdalenę Mierzejewską. Uczestnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: kalambury z przysłów polskich oraz matematyczny test na uważność. Turniej pokazał uczniom, że można się uczyć przez zabawę.

• Tęcza w probówce

• #CentrumChemiiWMalejSkali

#ChemiaMac

Na początku października na zajęciach z chemii uczniowie klasy siódmej przeprowadzili pierwsze ważne doświadczenie. Podczas omawiania tematu dotyczącego gęstości każdy siódmoklasista wykonał tęczę w probówce. Efekty ich pracy widać na poniższych zdjęciach.

• Mała Akademia Jazzu

• #MalaAkademiaJazzu

#JazzClubPodFilarami

19 października 2023 roku odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie w ramach projektu Mała Akademia Jazzu. Tym razem gościliśmy cenionego klarnecistę, pianistę, trębacza, wokalistę i muzyka jazzowego Michała Pijewskiego. Artysta zabrał uczniów w podróż po dźwiękach Nowego Orleanu. Dziękujemy za cudowne zajęcia.

• Fizyka w klasie pierwszej

• 29 września 2023 roku uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w zajęciach z fizyki zorganizowanych przez panią Magdalenę Mierzejewską. Młodzi naukowcy wytwarzali prąd, poznali właściwości magnesu oraz pracowali z siłomierzami. Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały wszystkie doświadczenia fizyczne.

• Dzień Gier Planszowych

• #SENSOwna_rozrywka

10 października 2023 roku obchodziliśmy Dzień Gier Planszowych, czyli święto miłośników planszówek. Organizatorami akcji w naszej szkole były panie Magdalena Mierzejewska oraz Elżbieta Smakulska – Kozyra. 19 października uczniowie klas V i VII zakasali rękawy, wzięli w ręce kostki, pionki, karty oraz plansze i oddali się celebrowaniu tego dnia. Granie w planszówki jest świetnym ćwiczeniem dla mózgu, ponieważ aktywność ta stymuluje jego obszary odpowiedzialne za tworzenie złożonych myśli i pamięć, pomaga w ćwiczeniu podstawowych umiejętności poznawczych, takich jak rozwiązywanie problemów i podejmowanie decyzji. Granie w gry planszowe uwalnia endorfiny, naturalne substancje chemiczne „poprawiające samopoczucie”, co wyjaśnia, dlaczego planszówki pomagają w odstresowaniu się. Taka forma spędzania wolnego czasu rozwija także  kreatywność i pewność siebie oraz uczy, jak być cierpliwym i wyznaczać sobie cele.

• Góra Grosza

• Kochani, od 6 listopada koło wolontariatu rozpoczyna zbiórkę na kolejną Górę Grosza. Wolontariusze będą zbierali grosze raz w tygodniu, odwiedzając poszczególne klasy. Zachęcamy wszystkich do założenia klasowych skarbonek i regularnego zbierania wszystkich grosików. Najaktywniejsze klasy, po raz kolejny zostaną nagrodzone punktami do super klasy.

• Wyjazd do kina

• W czwartek klasa czwarta i piąta, z wychowawcami oraz naszą Panią Agatą,  wybrały się do kina, na film "Sposób na ducha". Najpierw była wycieczka pociągiem, później krótki spacer po Gorzowie, film i szybkie zakupy. Mimo niesprzyjającej pogody humory dopisywały, a film spełnił oczekiwania. Teraz czekamy na grudniową wyprawę do teatru :).