• Międzynarodowy Dzień Kropki na matematyce

• Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzone jest 15 września. W naszej szkole celebrowane było z różnymi klasami przez kilka kolejnych dni na lekcjach matematyki. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się z zadaniami matematycznymi z kropką w tle, między innymi połącz kropki z wykorzystaniem rachunku pamięciowego, czy działań na ułamkach oraz punkty w układzie współrzędnych z ukrytym obrazkiem.

• Pola Nadziei

• Drodzy rodzice, nauczyciele i uczniowie. Przypominamy, że nadal trwa w naszej szkole akcja sprzedaży żonkili, z której całkowita kwota zostanie przekazana na potrzeby Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wlkp.  Żonkile sprzedawane są na długiej przerwie.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się do akcji.

• Międzynarodowy Dzień Kropki na języku polskim

• #Dzien_Kropki

Uczniowie klasy IV, mierząc się dzisiaj z pierwszą lekturą szkolną pt. „Kropka” Petera H. Reynoldsa, rozpoczęli świętowanie Dnia Kropki. By uczcić to wydarzenie, wszystkie dziewczynki założyły na siebie ubrania w kropeczki, w których wyglądały przeuroczo. Dzieci dowiedziały się, że warto wierzyć w siebie i że KAŻDY z nas ma jakiś talent. Czwartoklasiści rysowali to, w czym są naprawdę świetni, a później prezentowali swoje arcydzieła na forum klasy. Uczniowie pozowali także do kropeczkowych zdjęć, co  przysporzyło im wiele radości.

• Rodzina Ulmów

• Nasza szkoła aktywnie zaangażowała się w obchody związane z beatyfikacją rodziny Ulmów z Markowej, która poświęciła swoje życie, narażając je na niebezpieczeństwo, aby pomagać Żydom w czasie II wojny światowej. Ta niezwykła rodzina została za swoje bohaterskie czyny skazana na śmierć przez rozstrzelanie.

Jako część działań szkolnych, które upamiętniają odwagę Polaków, którzy ratowali Żydów, staraliśmy się przybliżyć historię Józefa i Wiktorii Ulmów z Markowej oraz ich dzieci. Wykorzystaliśmy do tego materiały przygotowane przez Instytut Pamięci Narodowej (IPN), aby lepiej poznać losy tej niezwykłej rodziny.

• Let's podcast

• Jest mi niezmiernie miło przekazać informację, że nasz tegoroczny projekt eTwinning, Let's podcast, otrzymał Krajową Odznakę Jakości. Jest to bardzo ważne odznaczenie i świadczy o wysokiej jakości przygotowania projektu. W związku z tym chciałabym jeszcze raz podziękować naszym absolwentkom oraz uczniom i uczennicom z zeszłorocznej klasy szóstej. Kochani - to jest odznaka dla Was:) !