• Wyjazd do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

• W środę, 15 marca, klasy 7 i 8 wybrały się wraz z opiekunami - Panią Agnieszką Wojciechowską - szkolnym doradcą zawodowym oraz Panią Izabelą Paradowską, na wycieczkę zawodoznawczą do Kamienia Małego, do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego. Uczniowie mieli okazję posłuchać o historii szkoły, zapoznać się z kierunkami kształcenia oraz spróbować swoich sił w geodezji i pikowaniu roślin. Zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie, a na koniec nakarmieni i obdarowani grupowym zdjęciem. To był bardzo udany wyjazd.

• Góra Grosza

• Góra grosza rozliczona i wysłana! Zebraliśmy łącznie 510 zł😊, a wysłane dwa kartony monet ważyły prawie 20kg. Jeszcze raz ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy aktywnie uczestniczyli w akcji, a szczególnie dla klasy 2, która ustawiła w gabinecie skarbonkę i dzielnie przynosiła jej zawartość.

Opiekun szkolnego koła wolontariatu – Izabela Paradowska

• Mała Akademia Jazzu

• 2 marca odbyło się kolejne spotkanie Małej Akademii Jazzu. Tym razem naszym gościem był pan Dominik Rosłon, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Krakowie. Pan Dominik Rosłon to wszechstronnie uzdolniony muzyk: wibrafonista, pianista, perkusista oraz kompozytor. Podczas festiwalu „Jazz nad Odrą” uznano go za indywidualność jazzową 2007 roku. Dzięki muzykowi uczniowie klasy 6 i 7 mieli okazję poznać bardzo interesujący instrument o nazwie Malletkat, czyli instrument muzyczny z klasy kontrolerów perkusyjnych.

• Światowy Dzień Logiki

• W styczniu w szkole pani Magdalena Mierzejewska zorganizowała Światowy Dzień Logiki. Wydarzenie obchodzone jest w rocznicę urodzin Alfreda Tarskiego (1901-1983) i rocznicę śmierci Kurta Gödla (1906-1978), uczonych uznawanych za jednych z najważniejszych przedstawicieli logiki w historii. Celem tego dnia jest propagowanie logicznego myślenia, czyli umiejętności analizowania i wyciągania trafnych wniosków. Rozwiązując łamigłówki i zagadki rozwijamy swój umysł i wyobraźnię.
            W ramach tego dnia uczniowie klas IV – VIII na lekcjach matematyki rozwiązywali zimową zagadkę logiczną, musieli ustalić na jaki obóz sportowy wybrały się dzieci podczas ferii zimowych.

• Spotkanie Małej Akademii Jazzu

• Za nami kolejne dwa spotkania z cyklu Mała Akademia Jazzu organizowanym przez Pana Bogusława Dziekańskiego oraz Jazz Club Pod Filarami.
            W grudniu odwiedził nas jeden z najwszechstronniejszych gitarzystów polskiej sceny muzycznej Krzysztof „Puma” Piasecki. Tematem spotkania była gitara elektryczna. Muzyk opowiadał jej o historii, technikach grania oraz różnicach między gitarą akustyczną a elektryczną.
            Styczniowe spotkanie poprowadził Pan Adam Wendt polski saksofonista, kompozytor, aranżer oraz pedagog. Uczniowie klasy VI i VII zostali zabrani w muzyczną podróż do świata dźwięków i poznali tajniki akustyki.