• Pajacyki

• 21 kwietnia uczniowie SP w Jenińcu i SP w Bogdańcu przystąpili do wyzwania, które polegało na biciu rekordu świata w ilości osób wykonujących pajacyki w ciągu 2 minut. Akcja zorganizowana była w ramach programu „Phoenix Kids”. Łączna ilość uczestniczących osób wyniosła około 280. Po wykonaniu pajacyków wszyscy mogli posilić się owocami, których sponsorami były Rady Rodziców z Jenińca i Bogdańca.

Organizatorami całej imprezy byli nauczyciele wychowania fizycznego z obu szkół.

• #SprzątamyDlaPolski

• W piątek, 21 kwietnia, klasy 0-3 SP w Jenińcu  brały  udział w finale piątej edycji akcji #SPRZĄTAMY DLA POLSKI. Sprzyjająca pogoda sprawiła, że wszystkie śmieci z okolicy szkoły i boiska znikały w szybkim tempie. Nasi uczniowie dobrze się bawili, a teren wokół szkoły lśni czystością.

• Mała Akademia Jazzu

• #MalaAkademiaJazzu

#JazzClubPodFilarami

W czwartek 20 kwietnia 2023 roku odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia w ramach Małej Akademii Jazzu. Tym razem zajęcia prowadził pochodzący z Rzeszowa raper Bartek Eskubei Skubisz. Gość opowiadał o korzeniach hip – hopu, tańcu break dance oraz ulicznej sztuce graffiti. Uczniowie klasy 6 i 7 mogli spróbować swoich sił w scratchowaniu.
            Serdecznie dziękujemy Panu Bogusławowi Dziekańskiemu oraz wszystkim muzykom, którzy odwiedzili naszą szkołę w ramach MAJ za wspaniałą podróż po świecie muzyki jazzowej.

• Turniej Liczenia Kroków

• W dniach od 20 marca do 4 kwietnia, uczniowie naszej szkoły konkurowali w zawodach na największą ilość zrobionych kroków. Mogli do tego wykorzystać dowolną aplikację, a swoje wyniki dokumentowali przesyłając odpowiednie dane do Pana Dariusz Paradowskiego, organizatora konkursu. Najwytrwalsi uczniowie zostali dzisiaj nagrodzeni. Pierwsze miejsce zdobyła Karolina Czerna z klasy 7, drugie Klaudia Głowińska z klasy 4, a trzecie Natalia Borkowska z klasy 6. Wyróżnieni zostali również Klaudia Piszczak, Filip Staniszewski i Agnieszka Jakubowska. Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników.

• Matematyka w terenie

• W miniony czwartek tj. 13 kwietnia 2023 roku uczniowie klasy ósmej mieli okazję uczestniczyć w nietypowej lekcji matematyki. Salę lekcyjną zamienili na plac zabaw przy Nadleśnictwie Bogdaniec, gdzie mieli okazję wykorzystać wiedzę matematyczną w praktyce. Ósmoklasiści obliczyć musieli między innymi ilość piasku potrzebną do wypełnienia piaskownicy, czy czas zjazdu „tyrolką”. Przed wykonaniem obliczeń musieli samodzielnie dokonać odpowiednich pomiarów.

• Gminny Konkurs Recytatorski

• Mamy zaszczyt ogłosić, że Klaudia Głowińska, będąca uczennicą klasy IV, zdobyła trzecie miejsce w gminnym etapie konkursu recytatorskiego Lubuskie Konfrontacje Artystyczne. Dziewczynka, pod opieką polonistki Elżbiety Smakulskiej-Kozyry, będzie przygotowywać się do reprezentowania naszej szkoły w finale wojewódzkim konkursu. Gratulujemy Klaudii sukcesu oraz życzymy powodzenia w kolejnym etapie recytatorskich zmagań!

• Europejski Dzień Mózgu

• 18 marca 2023 roku obchodziliśmy Europejski Dzień Mózgu. Celem obchodów jest propagowanie zdrowego stylu życia, który ma wpływać na poprawne funkcjonowanie tego ważnego organu. Z tej okazji pani Magdalena Mierzejewska w klasie IV, VII oraz VII zorganizowała szkolne obchody Europejskiego Dnia Mózgu. Oprócz pogadanki na temat pracy mózgu i zdrowego stylu życia uczniowie zmagali się z zadaniami usprawniającymi pracę tego jakże ważnego organu.

• Dzień Czytania Tolkiena

• 25 marca obchodzony jest Dzień Czytania Tolkiena. Z tej okazji panie Elżbieta Smakulska-Kozyra i Magdalena Mierzejewska przygotowały dla uczniów klas VI i VIII stacje zadaniowe dotyczące jednej z lektur obowiązkowych autorstwa brytyjskiego pisarza. Szóstoklasiści i ósmoklasiści pracowali wspólnie w siedmiu zespołach i zmierzyli się z sześcioma zadaniami dotyczącymi książki „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Te czytelniczko-książkowe potyczki zakończyły się zajęciem I miejsca przez grupę, w skład której wchodzili  Mikołaj z kl. VIII, Gabrysia i Kasia z kl. VI. Na II miejscu uplasowali się Zuzanna z kl. VIII, Viktoria i Natalia z kl. VI, a trzecie miejsce na podium zajęli Eryk z kl. VIII oraz Filip i Wiktoria z kl. VI. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.