• Szkolny finał WOŚP

• W niedzielny poranek, 8 stycznia, w Centrum Aktywnego Mieszkańca w Jenińcu panowała gorąca atmosfera, a emocje rosły z minuty na minutę. O godzinie 10 rozpoczął się II Noworoczny Turniej Tenisa Stołowego, a wraz z nim szkolny finał WOŚP. Było sportowo, wesoło i rodzinnie. Odbyły się turnieje mężczyzn, kobiet oraz deblowy, a zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary ufundowane przez wójta gminy Bogdaniec, Panią sołtys Jenińca oraz dyrektora szkoły w Jenińcu. Były też medale dla wszystkich uczestników. W przerwach między graniem, można było wylicytować gadżety przekazane przez hojnych ofiarodawców, a także posilić się, napić kawy i herbaty i skusić na kawałek pysznego ciasta.

Ogromne podziękowania należą się władzom gminnym, Pani sołtys oraz Pani Beacie Wiśniewskiej za wsparcie  oraz obecność na imprezie. Dziękujemy również Państwu Czernym, Państwu Maciakom oraz Paniom ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzyszczynce za pomoc, zaangażowanie i pyszności, których mogliśmy spróbować. Osobne podziękowania należą się również naszym wspaniałym rodzicom, którzy chętnie zgłaszali się do pieczenia ciast oraz wszystkim, którzy licznie przybyli, dopingowali i bawili się razem z nami. Dziękujemy  też wszystkim, którzy przekazali fanty na licytację.

Razem możemy wszystko! Do zobaczenia za rok!:)

• Dzień świątecznego sweterka

• We wtorek, 20 grudnia, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świątecznego Sweterka.  W przedświątecznej atmosferze na korytarzach pojawiły się między innymi bałwanki, lamy i  mikołaje. Było wesoło o kolorowo, a uczniowie w sweterkach mogli uniknąć odpytywania i niezapowiedzianych kartkówek. ​​​​​​​

• Konkurs "Flagi świata"

• W dniu 21.12.2022 w Szkole Podstawowej w Jenincu odbył się konkurs geograficzny ,, Flagi Świata ''.  Po czterech dogrywkach zwyciężyła klasa VIII która pokonała klasę VI, trzecie miejsce zajęła klasa VII. Dziękujemy za wysoki poziom i zapraszamy do rywalizacji za rok.

• Wyjazd na lodowisko

• W środę 21 grudnia, klasy 1-8 pojechały na lodowisko.  Dla niektórych było to pierwsze spotkanie z łyżwami, a inni doskonalili swoje umiejętności. Najmłodszym, pomagały wypożyczone pingwinki. Opiekunami wycieczki byli Pan Paradowski, Pan Pastusiak i Pani Piotrowska.