• Zumba dla dzieci

• Panie Magdalena Mierzejewska oraz Elżbieta Smakulska-Kozyra zorganizowały zajęcia przy muzyce dla oddziału przedszkolnego oraz klas 1-3. Dzieci tańczyły zumbę z filmami instruktażowymi z YouTube. Zabawy było co niemiara.

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzone jest 15 września. W naszej szkole celebrowane było z różnymi klasami przez kilka kolejnych dni. Na lekcjach matematyki uczniowie mieli okazję zmierzyć się z zadaniami matematycznymi z kropką w tle, między innymi grą “Cztery w rzędzie”, gdzie musieli wykorzystać znajomość cech podzielności liczb. Na języku polskim klasy IV i VI zaznajomiły się z książką Petera Reynoldsa pt. „Kropka”, dzięki której uczniowie poznali odważną Vashti – dziewczynkę, która w końcu uwierzyła w siebie i w swoje możliwości. Dzieci dzieliły się z klasą tym, w czym są prawdziwymi mistrzami. Wielu mamy tych mistrzów! ;) W przygotowania do naszego święta kreatywności włączyli się także rodzice. Mama Klaudii oraz mama Kacpra wspięły się na wyżyny pomysłowości i z pomocą dzieci stworzyły urocze stroje w kropki! Obchody Międzynarodowego Dnia Kropki zakończyły się sesją zdjęciową – z akcentami w kropki! :)

• Wyjazd do kina Helios

• W dniu dzisiejszym klasy 4-8 SP w Jenińcu, wraz z wychowawcami,  wybrały się na wycieczkę do kina Helios. Przejazd odbył się pociągiem, i dla niektórych była to pierwsza podróż tym środkiem transportu.  Klasy młodsze obejrzały film „Tedi i szmaragdowa tablica”, a starsze „Johnny”.  Organizatorem wycieczki  był Pan Dariusz Paradowski.

Już teraz czekamy na kolejny wyjazd :) .

• Ognisko integracyjne

• W czwartek  22 września, klasy 4-8 naszej szkoły wraz z wychowawcami wybrały się na boisko sportowe, żeby wziąć udział w zajęciach integracyjnych. Rozegrany został mecz w "dwa ognie", a zmęczeni uczniowie regenerowali siły zajadając kiełbaski z ogniska. Pogoda sprzyjała wesołej zabawie i wszyscy spędzili miło czas na świeżym powietrzu.

• Pola Nadziei

• Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji  „Pola Nadziei”, z której pieniądze przeznaczone są na wsparcie gorzowskiego Hospicjum św. Kamila. Nasze wolontariuszki, Weronika i Milena, dzielnie sprzedawały cebulki żonkili podczas zebrań z rodzicami, oraz przerw w szkole. Udało się zebrać 528,40 zł. Część żonkili została w szkole i będzie wysadzona na jej terenie. Wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom dziękujemy za szczodrość i otwarte serce.

Opiekunki akcji:

Panie Ewa Szymanek oraz  Izabela Paradowska

• Sprzątanie Świata

• Pierwsza Akcja Sprzątania Świata w Polsce odbyła się w 1994 r. Od tamtej pory co roku we wrześniu odbywa się finał akcji, której krajowym koordynatorem jest Fundacja Nasza Ziemia.

Data Sprzątania Świata została wyznaczona na koniec września, z uwagi na ogromny wzrost liczby odpadów w przestrzeni publicznej po okresie wakacyjnym.

Mając na uwadze hasło tegorocznej kampanii że „Wszystkie śmieci są nasze”, uczniowie klas 1-3 uzbrojeni w rękawiczki oraz worki na śmieci brali czynny udziału w sprzątaniu naszej planety promując przesłanie aby nie śmiecić oraz segregować odpady.

• Narodowe Czytanie

• „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza to lektura, nad którą w tym roku pochylają się wszyscy, którzy biorą udział w akcji „Narodowe Czytanie”. Wychodząc naprzeciw inicjatywie Pary Prezydenckiej, uczniowie Szkoły Podstawowej w Jenińcu 5 września wzięli udział w tym wydarzeniu, podczas którego mieli okazję wysłuchać ballady „Świtezianka”. Utwór ten, razem z p. dyrektor Karoliną Kościukiewicz, odczytali zaproszeni goście – przyjaciele naszej placówki:

p. Krystyna Pławska - wójt Gminy Bogdaniec

p. Aldona Bernacka – przedstawicielka Nadleśnictwa Bogdaniec

p. Beata Wiśniewska – przewodnicząca Rady Gminy Bogdaniec

Serdecznie dziękujemy wszystkim Paniom za zaszczycenie nas swoją obecnością!