• Fizyka w klasach 1 - 3

• 2 grudnia 2022 roku uczniowie klas 1 – 3 uczestniczyli w zajęciach z fizyki zorganizowanych przez panią Magdalenę Mierzejewską. Młodzi naukowcy wytwarzali prąd, poznali właściwości magnesu oraz podstawy optyki. Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały wszystkie doświadczenia fizyczne.

• Chemia w klasie 4

• Uczniowie klasy 4 uczestniczyli w zajęciach chemicznych prowadzonych przez panią Magdalenę Mierzejewską. Młodzi chemicy badali odczyny roztworów z wykorzystaniem wskaźników kwasowo – zasadowych (m.in. wywar z czerwonej kapusty, herbata Oolong Blue). Badanymi roztworami były: ocet, kwasek cytrynowy, żel do prania, soda oczyszczona. Podczas pracy emocje były ogromne, a bałagan jeszcze większy 😉

• Dzień Origami

• Panie Magdalena Mierzejewska i Elżbieta Smakulska – Kozyra zorganizowały w naszej szkole Dzień Origami. Uczniowie klas 4 – 8 zmagali się z trudną sztuką składania papieru. Origami uczy precyzji, ćwiczy koncentrację, rozwija wyobraźnię przestrzenną i jest lubiane przez uczniów. Uczestnicy zajęć poradzili sobie nawet z najtrudniejszymi układankami.

• Mała Akademia Jazzu

• #JazzClubPodFilarami

#MalaAkademiaJazzu

17 listopada 20222 roku odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu Mała Akademia Jazzu, organizowane przez gorzowski Jazz Club Pod Filarami i Pana Bogusława Dziekańskiego. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy 6 i 7. Gościem specjalnym spotkania był Pan Marek Konarski – światowej sławy muzyk jazzowy, saksofonista tenorowy i kompozytor oraz absolwent Małej Akademii Jazzu. Słuchacze byli zachwyceni podróżą po dźwiękach muzyki i nie mogą doczekać się kolejnej. Jesteśmy wdzięczni za możliwość uczestnictwa w projekcie.

• Innowacja pedagogiczna "Zabawy z chemią"

• Kolejne spotkanie w ramach innowacji pedagogicznej z chemii prowadzonej przez panią Magdalenę Mierzejewską za nami. Tym razem uczniowie klasy 2 sprawdzali odczyny roztworów z wykorzystaniem domowych wskaźników kwasowo – zasadowych (wywar z czerwonej kapusty i herbata Oolong Blue). Dzieci przeprowadzały doświadczenia z wielkim zaangażowaniem, a emocje sięgały zenitu. 😊

• Bieg mikołajkowy

• Wtorek w naszej szkole przebiegł radośnie, sportowo i mikołajkowo. Najpierw Mikołaj odwiedził młodsze klasy i wręczył  prezenty, a później wszyscy przenieśli się na boisko szkolne, gdzie odbył się II Mikołajkowy Bieg po Zdrowie. Uczestniczyły w nim wszystkie klasy, łącznie z oddziałem przedszkolnym. Rywalizacja sportowa była bardzo zacięta, a wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale. Po biegu mieliśmy okazję ogrzać się przy ognisku i upiec kiełbaski. Była też muzyka i wspólna zabawa. Dobry humor dopisywał wszystkim.

Ogromne podziękowania dla OSP w Bogdańcu, Nadleśnictwa Bogdaniec,  Państwa Czernych,  Pani Beaty Wiśniewskiej oraz Rady Rodziców  za pomoc w organizacji dzisiejszej imprezy.

• Mikołajki klas 0 - III

• 6 grudnia, Mikołajki w naszej szkole.

W dniu dzisiejszym nasze najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III odwiedził niezwykły gość - Święty Mikołaj.

Nasze pociechy musiały być bardzo grzeczne w tym roku.

• Mikołajki w teatrze

• W piątek, 2 grudnia, klasy 4-8 wybrały się wraz z opiekunami do teatru w Gorzowie, na przedstawienie „Piękna i bestia”. Najpierw ruszyliśmy w podróż pociągiem, następnie pieszo z dworca głównego do teatru. Teatr im. Jana Osterwy przywitał nas świąteczną atmosferą. Zasiedliśmy w rzędach pod samą sceną, co niektórym z nas pozwoliło na bezpośredni kontakt z aktorami. Przedstawienie było piękne i niezwykle emocjonujące. A jeszcze większe emocje czekały po przedstawieniu, ponieważ przyjechał do nas sam Święty Mikołaj z podarunkami. Zadowoleni byli i mali i duzi. W końcu kto nie lubi prezentów ;)?

• Andrzejki klas 0 - III

• Andrzejki w naszej szkole.

30 listopada dzieci z klas 0 - III obchodził Andrzejki w swoich klasach.

Były wróżby, tańce, lanie wosku i słodki poczęstunek.

Humor nam dopisywał.

• Podsumowanie zbiórki kasztanów

• Czwartek w naszej szkole był dniem zwycięzców. Na krótkim apelu nagrodzeni zostali zwycięzcy
            zbiórki kasztanów dla Malwinki oraz akcji „Wakacyjne rowerowe love”. Były medale, dyplomy i
            pamiątkowe nagrody. I oczywiście dużo radości.