• Dzień zdrowego żywienia

• 8 listopada 2022r. obchodziliśmy Dzień Zdrowego Żywienia.  Organizatorem zajęć w naszej szkole była Pani Dominika Piotrowska. Głównym celem przedsięwzięcia było zachęcenie uczniów do wprowadzenia zdrowego stylu życia i odżywania się. Przeprowadzona akcja była okazją dla uczniów do nauki przygotowania pysznych, zdrowych i prostych przekąsek.

Cała szkoła wzięła udział w konkursie pt. Wypasiona kanapeczka. Ich zadaniem było wykonanie zdrowej kanapki lub ludzika, namalowanie plakatu oraz stworzenie hasła
            zgodnego z tematyką.

Na pierwszym miejscu znalazły się dwie klasy: Odział przedszkolny oraz Klasa II, na miejscu drugim  klasa I, a na trzecim klasa III.

• Narodowe Święto Niepodległości

• Dnia 10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, którą przygotowali  uczniowie z  klasy IV i VI   pod opieką p. Agnieszki Wojciechowskiej i p. Izabeli Paradowskiej. Oczywiście podczas uroczystości wszyscy uczniowie razem z nauczycielami odśpiewali hymn państwowy. Uczestnicząc corocznie  w obchodach  tego Święta dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

• Rajd niepodległościowy

• 11 listopada można obchodzić na różne sposoby-również na sportowo. I tak oto o godzinie 11, wystartował niepodległościowy rajd rowerowy Szkoły Podstawowej w Jenińcu.  Było biało-czerwono, radośnie i rodzinnie. Wycieczkę zakończyło ognisko z kiełbaskami. Dodatkową atrakcję zapewnił czworonożny przyjaciel Fado, który również przebył całą trasę rajdu. Gratulacje i podziękowania dla uczestników-szczególnie dla Pana Pawła Maciaka, za organizację ogniska. I do następnego razu ;).

• Góra Grosza

• Koło wolontariatu ogłasza dwie kolejne zbiórki. Zbieramy plastikowe nakrętki, dla Wiktorii chorej na wrodzoną łamliwość kości. Nakrętki zostawiać można u Pani Oli w świetlicy. Zbiórka trwać będzie przez cały rok szkolny.

Przystępujemy również do akcji Góra Grosza. Wolontariusze z puszkami zawitają do każdej klasy raz w tygodniu. Zbieramy bilon-od grosików do pięciu złotych. Ta akcja trwać będzie do 28 lutego. Szczegóły akcji na plakacie

Kochani dajcie z siebie wszystko, bo fajnie jest pomagać!