• Wielkanocny konkurs plastyczny: Kartka dla Ukrainy

• Uniwersytet Dzieci w Klasie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w wielkanocnym konkursie plastycznym pod tytułem Kartka dla Ukrainy.
            Konkurs jest skierowany do wszystkich uczniów szkoły podstawowej oraz zerówek. Ostateczny termin nadsyłania kartek to 31 marca 2022 r. Informacje o zdobyciu nagrody zostaną przesłane laureatom drogą mailową na adres przesłany w zgłoszeniu.

Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie?
            Zadaniem jest stworzenie dowolną techniką plastyczną kartki wielkanocnej w nawiązaniu do zadanego tematu "Kartka dla Ukrainy". Może to być kartka z wyrazami wsparcia dla Ukraińców, ukraińskich uczniów lub nawiązująca do palety kolorystycznej ukraińskiej flagi — interpretacja dowolna.

W konkursie biorą udział prace w formie zdjęcia lub skanu. Gorąco zachęcamy do podarowania fizycznych kartek uczniom z Ukrainy, wywieszenia ich w klasie, przekazania do organizacji zajmujących się niesieniem pomocy Ukraińcom lub miejsc noclegowych dla uchodźców, aby mogły posłużyć jako wyraz wsparcia.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu pod linkiem: http://bityl.pl/Paa8C

Koordynatorzy akcji:
            Magdalena Mierzejewska
            Elżbieta Smakulska - Kozyra

• Wyzwanie krokowe

• Zacznijmy wiosnę z dobrą kondycją!

Zespół Szkoły Promującej Zdrowie ogłasza wyzwanie krokowe. Przez tydzień, od 21 do 27 marca 2022 roku, wykonuj minimum 9000 kroków dziennie. Do zliczania kroków wykorzystaj aplikacje w telefonie, opaski lub zegarki. Zrób zrzut ekranu telefonu z każdego dnia oraz zdjęcie podczas aktywności i wyślij na maila m.mierzejewska@spjeniniec.pl do 31 marca 2022 roku. Rekordziści mogą liczyć na nagrody.

Zachęcamy do wspólnej zabawy!

• Innowacja Eco Friendly - spotkanie pierwsze

• W sobotę, 12 marca 2022 roku odbyło się pierwsze spotkanie w ramach innowacji pedagogicznej Eco Friendly wprowadzonej przez  panią Magdalenę Mierzejewską. Grupa uczniów klas 7 i 8 sprawdzała sorpcyjność gleby oraz jaki wpływ na nią mają detergenty. Porównywali klasyczny płyn do prania oraz ekologiczny płyn z orzechów piorących.

• Integracja z dziećmi z Ukrainy

• Zajęcia integracyjne klas V i VII. Uczniowie poznali koleżanki z Ukrainy i pomagali im odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Wspólne pichcenie pomogło przełamać pierwsze lody. Po biesiadzie polsko-ukraiński team przygotował wymowny banner, który zawisł na szkolnym płocie. Jego przygotowanie było nie tylko okazją do wyrażenia własnych poglądów, ale także kolejną formą integracji i dobrej zabawy.

• Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

• W tym tak wyjątkowym dniu uczniowie klas 5 - 8 uczestniczyli w krótkiej lekcji historii i obejrzeli film przygotowany przez Instytut Pamięci Narodowej pod tytułem Niezwyciężeni. Po projekcji filmu każda klasa przygotowywała plakaty z życiorysami wybranych Niezłomnych.

• Pierwszy transport darów

• #NaPomocUkrainie

Panie Mierzejewska i Smakulska-Kozyra zawiozły 5 marca część zebranych darów do gorzowskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. Placówka na bieżąco podaje nam informacje o aktualnym zapotrzebowaniu. Na tę chwilę zbierane są miski, w których można zrobić pranie oraz miseczki, w których można przygotować m.in. kaszki dla maluszków. Liczymy na Państwa wsparcie i pomoc.

Więcej informacji pod linkiem: https://www.facebook.com/pckgorzowwlkp

Pomaganie jest dziecinnie proste!

• Na Pomoc Ukrainie

• #NaPomocUkrainie #PCK Ambasada Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej/Посольство України у Польщі

Do szkoły spływają dary dla naszych Sąsiadów z Ukrainy. Jesteśmy Państwu wdzięczni za wsparcie i liczymy na dalsze zaangażowanie. Niektórzy uczniowie klasy VIII nie tylko chętnie wspierają działania na rzecz innych poprzez ofiarowanie darów, ale także angażują się oni w segregowanie i porządkowanie wszelkich artykułów, które trafiają do szkoły od ludzi dobrej woli. Przeglądanie, sprawdzanie dat ważności, przekładanie, sortowanie, pakowanie - w tym właśnie bardzo ochoczo pomagali ósmoklasiści.

Milena, Wiktoria, Dawid, Marcin - dzięki!

Pragniemy jednocześnie poinformować, iż Szkoła Podstawowa w Jenińcu współpracuje aktualnie jedynie z Polskim Czerwonym Krzyżem i to tej organizacji przekazywane są do dalszego rozdysponowania zebrane artykuły.

Pomaganie jest dziecinnie proste!