• Zielona Szkoła - Kadet-OK

• W dniach 13 - 15 czerwca 2022 roku uczniowie klas 5 - 8 uczestniczyli w zielonej szkole w miejscowości Długie zorganizowanej we współpracy z Ośrodkiem Kolonijnym Kadet-OK. Uczestnicy obozu spędzali czas bardzo aktywnie, ale były też chwile na odpoczynek w pięknych okolicznościach przyrody.

• Wycieczka do Dinoparku

• W środę 15 czerwca klasa III na zakończenie swojej przygody z edukacją wczesnoszkolną wyjechała do Nowin Wielkich, aby ostatnie wspólne chwilę spędzić w Praku Dinozaurów🐾🦕🦖

Atrakcji było co nie miara🙈🙉

Wycieczka po parku z Panią przewodnik,  warsztaty plastyczne🎨wspólny obiad🍲 a na koniec zabawy na placu🏌‍♀️ i małe leniuchowanie,  w końcu obiad był pyszny😋

Klasa III - Dziękujemy 🙂

• Domowe świece - projekt chemiczny

• Uczniowie klasy ósmej na podsumowanie działu o węglowodorach otrzymali zadanie projektowe - wykonanie świec. Efekty ich pracy przeszły najśmielsze oczekiwania.

• Dzień krzyżówki

• Panie Elżbieta Smakulska - Kozyra oraz Magdalena Mierzejewska w ramach wprowadzonej innowacji pedagogicznej #SENSOwna rozrywka zorganizowały w szkole dzień krzyżówki. Rozwiązywanie krzyżówek uczy logicznego myślenia, rozwija kreatywność oraz pobudza wyobraźnię, wyrabia spostrzegawczość i cierpliwość. Uczy nowych pojęć i wzmacnia szybkość myślenia. Okazuje się pomocne w przezwyciężaniu trudności i problemów życiowych. Nasi uczniowie musieli się zmierzyć z krzyżówkami o różnej tematyce m.in matematycznej, ekologicznej, czy znajomości przysłów polskich.

• Dzień Książki

• 25 kwietnia obchodzony był w szkole Światowy Dzień Książki. Z tej okazji uczniowie klas V-VII przygotowywali plakaty, które miały zachęcać do czytania książek. Następnie odbyły się kalambury, podczas których za pomocą gestów i pokazywania lub rysunku trzeba było przedstawić lekturę obowiązkową, której tytuł odgadnąć musieli wytypowani wcześniej przedstawiciele danej klasy. Największą kreatywnością w wykonaniu plakatu oraz najlepsza znajomością lektur obowiązkowych wykazała się klasa VII, która nagrodzona została ekologicznymi lizakami.

• #PodzielSięZielonym - zielony parapet

• Panie Magdalena Mierzejewska orza Elżbieta Smakulska - Kozyra wraz z grupą szkolnych ogrodników założyły w klasach zielone parapety. Zaczęliśmy od posiania ziół i kwiatów, które w późniejszym czasie musieliśmy przepikować. Po ponad miesiącu z nasionek wyrosły piękne roślinki. Kto zgadnie, co nam rośnie w doniczkach? 🙂

• Dzień bez plecaka

• 13 kwietnia 2022 roku Samorząd Uczniowski zorganizował dzien bez plecaka. Pomysły nasi uczniowie mają niesamowite, niektówe bardzo zaskakiwały.

• Światowy Dzień Wody

• 23 marca 2022 roku panie Elżbieta Smakulska - Kozyra oraz Magdalena Mierzejewska zorganizowały szkolne obchody Światowego Dnia Wody. Uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne przygotowane przez firmę Brita, w których foczka Britka poruszała tematy istotne dla naszej planety. Po projekcji filmu dzieci przygotowywały lapbooki dotyczące wody.

• Światowy Dzień Zespołu Downa

• 22 marca 2022 roku zorganizowaliśmy  w szkole obchody Światowego Dnia Zespołu Downa, zwanego Dniem Kolorowej Skarpetki. W ramach tego wydarzenia odbyła się pogadanka dotycząca inności i tolerancji, a także aktywność plastyczna – przygotowanie plakatu o wyżej wspomnianej tematyce oraz dołączenie do ogólnopolskiej akcji zakładania dwóch różnych skarpetek w ramach solidarności z osobami chorymi na trisomię.

• Wjazd na lodowisko

• 16 marca 2022 roku uczniowie klas 5 - 8 odwiedzili gorzowskie lodowisko. Sporo bylo upadków, ale i zabawy całe mnóstwo.

• Dzień Liczby Pi

• 14 marca 2022 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ludolfiny. Uczniowie rozwiązywali zagadki matematyczne, które były porozwieszane na szkolnym korytarzu.