15 czerwca 2021 roku uczniowie klas IV – VIII uczestniczyli w rajdzie pieszym do Nadleśnictwa Bogdaniec wraz z ogniskiem. Celem wycieczki była integracja zespołów klasowych po zdalnym nauczaniu, podnoszenie kondycji fizycznej oraz upowszechnianie form aktywnego wypoczynku.
W piątek, 11 czerwca 2021 roku uczniowie klasy VII i VIII brali udział w konkursie matematycznym „Zagadkowa matematyka” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Bogdańcu w ramach projektu mPotęga. Naszą szkołę reprezentowali: Wojciech Stasiak z klasy VII, Jakub Strobiń z klasy VII, Oliwia Bednarska z klasy VIII, Gracjan Popiel z klasy VIII oraz Amelia Szulc z klasy VIII. Konkurs odbywał się w trzech etapach. Etap I to rozwiązywanie matematyczno – logicznych zagadek w wirtualnym Escape room w aplikacji Genial.ly. Etap II to rozwiązywanie zagadek z Box’a, który otwierał kod zdobyty podczas pierwszego etapu. Etap III to spotkanie online z organizatorami i krótkie zadanie dla grupy. Finałem dnia była smaczna pizza dostarczona przez kuriera. Konkurs był świetną zabawą, za przygotowanie której dziękujemy Szkole Podstawowej w Bogdańcu, a naszej drużynie dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.
15
We wtorek odbył się w naszej szkole Dzień Europejski, którego celem było przybliżenie uczniom kultury, historii oraz zwyczajów państw naszego kontynentu. Każda klasa w ramach tego dnia przygotowała narodową potrawę danego kraju. Uczniowie tworzyli także plakaty o Hiszpanii, Holandii, Czechach, Francji i Włoszech. Dopełnieniem zabawy był konkurs na najdłuższą girlandę z flag powyższych państw. Klasy VIII oraz VII stoczyły walkę o laur zwycięstwa. Girlanda klas pana Oskara Serpiny składała się ze 140 flag. Klasa pani Eli Smakulskiej stworzyła girlandę ze 149 flag i tym samym wygrała ten konkurs.
58
Uczniowie klasy 7 w ramach lekcji chemii wykonywali doświadczenia. Mimo edukacji zdalnej i braku dostępu do szkolnego laboratorium udało im się przeprowadzić eksperyment, w którym otrzymali bardzo cenny gaz – tlen. Efekty pracy oceńcie sami na poniższych zdjęciach.
W dniach 26 i 27 kwietnia uczniowie klasy siódmej i ósmej brali udział w spotkaniu online w ramach programu edukacyjnego „Lekcje z Temidą”, którego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży. Zajęcia przeprowadził prawnik z Warszawy pan Kamil Balcewicz.
Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się:
- Dlaczego ludzie stworzyli prawo?
- Jak dostać się na studia prawnicze i co można po nich robić?
- Gdzie szukać pomocy, gdy padnie się ofiarą przestępstwa?
- Jakie prawa ma konsument?
- Czym jest stalking?
- Jak reagować na prześladowanie w szkole?
- Gdzie szukać przepisów prawa?
- Co zrobić, gdy kupiona przez Internet rzecz jednak nie jest tą wymarzoną?
Drodzy uczniowie,
rozstrzygnięto konkurs na plakat o „Bezpieczeństwie w Internecie”. Dziękujemy za wszystkie prace. Po burzliwych obradach jury postanowiło przyznać:
1 miejsce – Martynie i Wiktorii Kruszewskim (praca wspólna)
2 miejsce - Katarzynie Połońskiej
3 miejsce – Oskarowi Grzybowi i Marcinowi Kukurowskiemu (praca wspólna) oraz Łukaszowi Zborowskiemu.
Gratulujemy !!!
na Zwycięzców po powrocie do szkoły będą czekać upominkiJ
z poważaniem
Magdalena Mierzejewska
Agnieszka Wojciechowska
10
Obchodzony 1 marca Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” został ustanowiony przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się władzy komunistycznej. Powojenna konspiracja niepodległościowa była najliczniejszą formą zorganizowanego oporu polskiego społeczeństwa wobec reżimu komunistycznego. W zbrojnym podziemiu działało nawet 200 tys. osób w różnych oddziałach. Kolejnych 20 tys. walczyło w partyzantce. Kilkaset tysięcy osób zapewniało łączność, aprowizację, wywiad i schronienie. Przeciwko władzy występowali także uczniowie zrzeszeni w podziemnych organizacjach młodzieżowych – łącznie ok. 20 tys. młodych ludzi.
Źródło: www.gov.pl
We wtorek, 9 lutego, obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Wydarzenie to organizowane jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo dzień ten świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.
Nasi uczniowie z klasy II również uczestniczyli w obchodach tego dnia, przypominając sobie zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, a także zwracając uwagę na "czyhające" niebezpieczeństwa w sieci.
"Czy myślicie o tym czasem
kogo można nazwać asem?
As porządnie jest umyty,
dba o książki i zeszyty.
As chusteczkę ma do nosa,
śmieci wrzuca wciąż do kosza.
As nie skarży na kolegów,
umie równo stać w szeregu.
As „dzień dobry” mówi pierwszy,
umie śpiewać, powie wierszyk.
As na lekcji lubi ciszę,
as już trochę czyta, pisze.
Do dziesięciu liczy ładnie
i zagadkę też odgadnie."
Za nami I semestr roku szkolnego, już znamy dużo liter, czytamy, piszemy, liczymy.
Gdy Pani zadaje pytania- wcale nie milczymy.
Dziś śmiało powiedzieć możemy,
że do klasy I doskonale się nadajemy.
3
Ogłoszenie
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Kwiecień 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Lipiec 2022
- Czerwiec 2022
- Marzec 2022
- Wszystkie