• Młodzi chemicy

• Na poniższych zdjęciach prezentujemy, jak pracowali młodzi naukowcy na lekcjach chemii w roku szkolnym 2020/2021. Mimo zdalnego nauczania udało się trochę poeksperymentować.

• Rajd pieszy do Bogdańca

• 15 czerwca 2021 roku uczniowie klas IV – VIII uczestniczyli w rajdzie pieszym do Nadleśnictwa Bogdaniec wraz z ogniskiem. Celem wycieczki była integracja zespołów klasowych po zdalnym nauczaniu, podnoszenie kondycji fizycznej oraz upowszechnianie form aktywnego wypoczynku.

• Konkurs - Zagadkowa matematyka

• W piątek, 11 czerwca 2021 roku uczniowie klasy VII i VIII brali udział w konkursie matematycznym „Zagadkowa matematyka” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Bogdańcu w ramach projektu mPotęga. Naszą szkołę reprezentowali: Wojciech Stasiak z klasy VII, Jakub Strobiń z klasy VII, Oliwia Bednarska z klasy VIII, Gracjan Popiel z klasy VIII oraz Amelia Szulc z klasy VIII. Konkurs odbywał się w trzech etapach.  Etap I to rozwiązywanie matematyczno – logicznych zagadek w wirtualnym Escape room w aplikacji Genial.ly. Etap II to rozwiązywanie zagadek z Box’a, który otwierał kod zdobyty podczas pierwszego etapu. Etap III to spotkanie online z organizatorami i krótkie zadanie dla grupy. Finałem dnia była smaczna pizza dostarczona przez kuriera. Konkurs był świetną zabawą, za przygotowanie której dziękujemy Szkole Podstawowej w Bogdańcu, a naszej drużynie dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

• Dzień Europejski

• We wtorek odbył się w naszej szkole Dzień Europejski, którego celem było przybliżenie uczniom kultury, historii oraz zwyczajów państw naszego kontynentu. Każda klasa w ramach tego dnia przygotowała narodową potrawę danego kraju. Uczniowie tworzyli także plakaty o Hiszpanii, Holandii, Czechach, Francji i Włoszech. Dopełnieniem zabawy był konkurs na najdłuższą girlandę z flag powyższych państw. Klasy VIII oraz VII stoczyły walkę o laur zwycięstwa. Girlanda klas pana Oskara Serpiny składała się ze 140 flag. Klasa pani Eli Smakulskiej stworzyła girlandę ze 149 flag i tym samym wygrała ten konkurs.

• Zabierz Orła na Majówkę

• Z okazji Święta Konstytucji 3-go Maja pani Agnieszka Wojciechowska, nauczyciel historii, zorganizowała w naszej szkole akcję pod hasłem "Zabierz Orła na Majówkę". Zaangażowanie uczniów widać na poniższych zdjęciach.

• Zakończenie akcji Zdrowy Parapet

• Zespół Szkoły Promującej Zdrowie zorganizował w szkole akcję pod hasłem Zdrowy Parapet. Uczniowie hodowali na swoich parapetach kiełki, zioła i różne sadzonki, a efekty ich pracy można podziwiać na poziższych zdjęciach.