• Dyskusyjny Klub Filmowy - spotkanie 1

• 15 października w godzinach wieczornych odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Filmidło”, którego opiekunkami są panie Magdalena Mierzejewska oraz Elżbieta Smakulska-Kozyra. Uczniowie klas VII i VIII mieli okazję oglądnąć wspólnie film „Mały Książę” inspirowany lekturą szkolną o tym samym tytule. Po pełnym emocji i wrażeń seansie uczniowie przystąpili do prac kreatywnych. Wszyscy stali się na chwilę projektantami mody, których zadaniem było stworzenie koszulki z motywami z filmu. Spotkanie miało być nie tylko źródłem dobrej zabawy, ale także przypomnieniem treści lektury obowiązkowej, z którą być może część z uczniów zmierzy się podczas egzaminu ósmoklasisty.

• Dzień Edukacji Narodowej

• W miniony czwartek w całej Polsce obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Chętni uczniowie z klas V, VII i VIII wraz z nauczycielkami Magdaleną Mierzejewską, Elżbietą Smakulską-Kozyrą oraz Agnieszką Wojciechowską przygotowali z tej okazji apel dla uczniów oraz wszystkich pracowników szkoły. Była piosenka, zabawne scenki dotyczące życia szkoły oraz moc życzeń dla kadry pedagogicznej oraz niepedagogicznej Szkoły Podstawowej w Jenińcu.

• Dzień Gier Planszowych

• Dzień Gier Planszowych to święto miłośników planszówek. 11 października uczniowie klas V-VIII zakasali rękawy, wzięli w ręce kostki, pionki, karty oraz plansze i oddali się celebrowaniu tego dnia. Gry planszowe są nie tylko świetnym sposobem na nudę, mogą też rozwijać różne kompetencje graczy m.in.: - uczą współzawodnictwa, - uczą logicznego myślenia, - rozwijają koncentrację, a także kreatywność, - uczą umiejętności społecznych, - zmniejszają ryzyko zachorowania na choroby psychiczne i/lub neurodegeneracyjne np. Alzheimera, demencję, - rozwijają pamięć. Wszystko wskazuje na to, że święto gier na stałe zagości w kalendarzu szkolnych imprez, ponieważ bardzo spodobało się uczniom.

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• 1 października 2021 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas V – VIII wzięli czynny udział w obchodach tego święta. Piątoklasiści i szóstoklasiści zmierzyli się z łamigłówką „Ukryte działania” oraz wykreślanką „Podzielność”. Natomiast uczniowie klasy 7 i 8 pracując w grupach, powalczyli z łamigłówkami z internetowego konkursu matematyczno – logicznego „Ekspert Tabliczki Mnożenia”. Rywalizacja była zacięta, a pierwsze trzy miejsca z każdej grupy wiekowej otrzymały nagrody w postaci kuponów na dodatkowy punkt na pracy kontrolnej lub dodatkowy punkt na kartkówce z matematyki z możliwością wykorzystania do końca roku szkolnego.

• Wybory 2021

• Nowy rok szkolny trwa, wiec czas na nową Radę Uczniowską. 30 września 2021 roku odbyła się debata przedwyborcza oraz wybory do Rady Uczniowskie. Każdy z kandydatów musiał zapoznać swoich potencjalnych wyborców z programem wyborczym, a później stawić czoła pytaniom od wyborców. Debata przebiegła bardzo dobrze, zarówno kandydaci jak i wyborcy przygotowali się merytorycznie do wydarzenia. Zaraz po spotkaniu wyborczym odbyły się wybory, poniżej prezentujemy wyniki.

Rada Uczniowska:

Jan Białucha, klasa 8 – przewodniczący;

Dawid Ciołek, klasa 8 – zastępca;

Weronika Wiśniewska, klasa 7 – sekretarz.

Tego dnia uczniowie wybrali również Rzecznika Praw Ucznia wśród nauczycieli i swoich kolegów.

Rzecznik Praw Ucznia – przedstawiciel uczniów

Dawid Ciołek, klasa 8