• Pola Nadziei

• Drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele.

Po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w akcji "Pola nadziei" wspierając działania Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wlkp.

Nie raz wspólnie pokazaliśmy, że mamy wielkie serca i chęć pomocy innym. Dlatego również w tym roku zachęcamy do zakupu cebulek żonkili (2 zł lub więcej), które będzie można nabyć od najbliższego poniedziałku 27 września:

- klasy V- VIII u pani Ewy Szymanek,

- oddział "0" i klasy I-III u pani Ani Janasz-Durbajło lub wychowawców klas.

Zachęcamy

• Lekcje chemii

• Mimo trudnych remontowych warunków dajemy radę z doświadczeniami chemicznymi. Klasa 7 robiła tradycyjną już tęczę w probówce, natomiast klasa 8 budowała modele kwasów tlenowych i beztlenowych.

• Powitanie jesieni w klasie III

• W czwartek dzieci z klasy III wybrały się na piknik do pobliskiego lasu i na plac zabaw

w nadleśnictwie przy szkole w Bogdańcu.

Było dużo śmiechu i mnóstwo zabawy.

Jesień przywitana🍁🍂🍁

• Wyjazd integracyjny - Długie 2021

• 22 września 2021 roku uczniowie klas 5 - 8 uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym w miejscowości Długie. Wycieczka zorganizowana była przez panią Magdalenę Mierzejewską we współpracy z Ośrodkiem Kolonijnym Kadet. Uczniowie musieli zmierzyć się z grą terenową, spływem kajakami i rowerami wodnymi, ścianką wspinaczkową oraz grą zespołową a'la paintball. Wrażenia były niezapomniane, już jesteśmy umówieni na czerwcowy wyjazd na zieloną szkołę :)

• Sprzątanie Świata

• 17 września 2021 roku nasze urocze przedszkolaki i uczniowie klas I - III wzięły udział w akcji Sprzątania Świata. Z powodu remontu naszej szkoły w Jenińcu w tym roku sprzątaliśmy ścieżkę edukacyjną i plac zabaw w Bogdańcu. Dla wielu z nas było to nie lada wyzwanie ;)

• Święto Pieczonego Ziemniaka

• 11 września 2021 roku na boisku wiejskim w Jenińcu odbyło się Gminne Święto Pieczonego Ziemniaka. Szkoła Podstawowa w Jenińcu była współorganizatorem imprezy. Uczestnicząc w święcie można było między innemi posłuchać artystów pochodządzych z naszej gminy, wziąc udział w doświadczeniach chemicznych przygotowanych przez uczniów z klasy ósmej pod opieką pani Magdaleny Mierzejewskiej, wystartować w wielu konkursach, kupić los na loterii, czy zjeść pyszne domowe ciasto upieczone przez mamy naszych uczniów. Dziękujemy wszystkim za udział w festynie.

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• Uczniowie klas 5 - 8 pod opieką pani Magdaleny Mierzejewskiej uczetniczyli w obchodach Międzynarodowego Dnia Kropki. Dzieci rozwijały swoją kreatywność wykonując zadanie "Kropkowe coś", gdzie musiały narysować w kropkch coś ładnego, coś strasznego, coś puchatego, coś niebieskiego, coś zimnego, coś rogatego, coś okrągłego, coś dziurawego, coś wyjątkowego i coś delikatnego. Prace były bardzo zaskakujące.