• Akcja szkoła do hymnu

• #szkoladohymnu

10 listopada 2021 roku szkoła uczestniczyła w akcji "Szkoła do hymnu". O godzinie 11.11 uczniowie i pracownicy szkoły na wiejskim boisku zaśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego.

• Święto Niepodległości

• Był taki smutny czas w historii naszej Ojczyzny, gdy na ponad sto lat utraciła ona  niepodległość. Nasz naród jednak nie poddał się. Polska - wykreślona z mapy Europy - istniała. Każde pokolenie stawało w obronie tych najcenniejszych wartości. Walczyło w wielkich powstaniach narodowych, które jednak kończyły się klęską. Aż nadszedł ten długo oczekiwany dzień.

W tym roku w szkole obchodziliśmy ten dzień inaczej niż zazwyczaj. Nie było tradycyjnej akademii, uczniowie klas 5 - 8 musieli zmierzyć się ze stacjami zadaniowymi dotyczącymi historii odzyskania niepodległości oraz napisać życzenia dla naszej Ojczyzny. Wszyscy poradzili sobie dobrze, a najlepsi otrzymali okolicznościowe dyplomy.

• Dzień Origami

• 25 października 2021 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Origami. Uczniowie klas 5 – 8 pod opieką pani Magdaleny Mierzejewskiej zmagali się z trudną sztuką składania papieru. Origami uczy precyzji, ćwiczy koncentrację, rozwija wyobraźnię przestrzenną i jest lubiane przez uczniów. Uczestnicy zajęć poradzili sobie nawet z najtrudniejszymi układankami.

• Wyjazd do kina i na lekcję w Archiwum Państwowym

• 5 listopada uczniowie klas 5-8 odwiedzili gorzowskie Archiwum Państwowe. Oprócz zadań archiwum, każdy mógł obejrzeć kilkusetletnie dokumenty i mapy. Pani Anna Jodko, która jest pracownikiem archiwum, specjalnie dla nas wyszukała informacje o Jenińcu. Okazało się, że przed 1945 r. nazywał się Ober Gennin i został założony pod koniec XVIII wieku. Oczywiście wycieczka do Gorzowa nie mogła się odbyć bez innych atrakcji – uczniowie byli również w kinie, gdzie oprócz objerzenia filmu zjedli niezliczoną ilość popcornu.

• Klasa III w lesie

• Dary lasu

18 października klasa III wybrała się do bogdanieckiego lasu w poszukiwaniu jego skarbów.

Na początku przypomnieliśmy sobie wiadomości

z edukacji przyrodniczej na temat: WARSTW LASU.

Tu drużyna chłopców była nie pokonana.

Następnie ścieżką leśną wybraliśmy się na poszukiwania.

Naszym oczom pokazały się dywany z liści, szyszki, a nawet grzyby, piękny mech i wiele innych darów lasu. Przed nami było też kolejne zadanie: krzyżówka o jesieni i zagadki. Rywalizacja była zacięta, jednak drużyna chłopców była niezwyciężona.

Po drodze każdy z nas zebrał liście do jesiennej pracy. W klasie otrzymaliśmy niespodziankę - LISTĘ RZECZY DO ZROBIENIA JESIENIĄ.

Każdy z nas wykonał też pracę pt.: Pani Jesień

To był dzień pełen wrażeń.