• Gminny Konkurs Recytatorski

          • Mamy zaszczyt ogłosić, że Klaudia Głowińska, będąca uczennicą klasy IV, zdobyła trzecie miejsce w gminnym etapie konkursu recytatorskiego Lubuskie Konfrontacje Artystyczne. Dziewczynka, pod opieką polonistki Elżbiety Smakulskiej-Kozyry, będzie przygotowywać się do reprezentowania naszej szkoły w finale wojewódzkim konkursu. Gratulujemy Klaudii sukcesu oraz życzymy powodzenia w kolejnym etapie recytatorskich zmagań!

          • Europejski Dzień Mózgu

          • 18 marca 2023 roku obchodziliśmy Europejski Dzień Mózgu. Celem obchodów jest propagowanie zdrowego stylu życia, który ma wpływać na poprawne funkcjonowanie tego ważnego organu. Z tej okazji pani Magdalena Mierzejewska w klasie IV, VII oraz VII zorganizowała szkolne obchody Europejskiego Dnia Mózgu. Oprócz pogadanki na temat pracy mózgu i zdrowego stylu życia uczniowie zmagali się z zadaniami usprawniającymi pracę tego jakże ważnego organu.

          • Dzień Czytania Tolkiena

          • 25 marca obchodzony jest Dzień Czytania Tolkiena. Z tej okazji panie Elżbieta Smakulska-Kozyra i Magdalena Mierzejewska przygotowały dla uczniów klas VI i VIII stacje zadaniowe dotyczące jednej z lektur obowiązkowych autorstwa brytyjskiego pisarza. Szóstoklasiści i ósmoklasiści pracowali wspólnie w siedmiu zespołach i zmierzyli się z sześcioma zadaniami dotyczącymi książki „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Te czytelniczko-książkowe potyczki zakończyły się zajęciem I miejsca przez grupę, w skład której wchodzili  Mikołaj z kl. VIII, Gabrysia i Kasia z kl. VI. Na II miejscu uplasowali się Zuzanna z kl. VIII, Viktoria i Natalia z kl. VI, a trzecie miejsce na podium zajęli Eryk z kl. VIII oraz Filip i Wiktoria z kl. VI. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

          • Wyjazd do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

          • W środę, 15 marca, klasy 7 i 8 wybrały się wraz z opiekunami - Panią Agnieszką Wojciechowską - szkolnym doradcą zawodowym oraz Panią Izabelą Paradowską, na wycieczkę zawodoznawczą do Kamienia Małego, do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego. Uczniowie mieli okazję posłuchać o historii szkoły, zapoznać się z kierunkami kształcenia oraz spróbować swoich sił w geodezji i pikowaniu roślin. Zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie, a na koniec nakarmieni i obdarowani grupowym zdjęciem. To był bardzo udany wyjazd.

          • Góra Grosza

          • Góra grosza rozliczona i wysłana! Zebraliśmy łącznie 510 zł😊, a wysłane dwa kartony monet ważyły prawie 20kg. Jeszcze raz ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy aktywnie uczestniczyli w akcji, a szczególnie dla klasy 2, która ustawiła w gabinecie skarbonkę i dzielnie przynosiła jej zawartość.

            Opiekun szkolnego koła wolontariatu – Izabela Paradowska

          • Mała Akademia Jazzu

          • 2 marca odbyło się kolejne spotkanie Małej Akademii Jazzu. Tym razem naszym gościem był pan Dominik Rosłon, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Krakowie. Pan Dominik Rosłon to wszechstronnie uzdolniony muzyk: wibrafonista, pianista, perkusista oraz kompozytor. Podczas festiwalu „Jazz nad Odrą” uznano go za indywidualność jazzową 2007 roku. Dzięki muzykowi uczniowie klasy 6 i 7 mieli okazję poznać bardzo interesujący instrument o nazwie Malletkat, czyli instrument muzyczny z klasy kontrolerów perkusyjnych.

          • Światowy Dzień Logiki

          • W styczniu w szkole pani Magdalena Mierzejewska zorganizowała Światowy Dzień Logiki. Wydarzenie obchodzone jest w rocznicę urodzin Alfreda Tarskiego (1901-1983) i rocznicę śmierci Kurta Gödla (1906-1978), uczonych uznawanych za jednych z najważniejszych przedstawicieli logiki w historii. Celem tego dnia jest propagowanie logicznego myślenia, czyli umiejętności analizowania i wyciągania trafnych wniosków. Rozwiązując łamigłówki i zagadki rozwijamy swój umysł i wyobraźnię.
            W ramach tego dnia uczniowie klas IV – VIII na lekcjach matematyki rozwiązywali zimową zagadkę logiczną, musieli ustalić na jaki obóz sportowy wybrały się dzieci podczas ferii zimowych.

          • Spotkanie Małej Akademii Jazzu

          • Za nami kolejne dwa spotkania z cyklu Mała Akademia Jazzu organizowanym przez Pana Bogusława Dziekańskiego oraz Jazz Club Pod Filarami.
            W grudniu odwiedził nas jeden z najwszechstronniejszych gitarzystów polskiej sceny muzycznej Krzysztof „Puma” Piasecki. Tematem spotkania była gitara elektryczna. Muzyk opowiadał jej o historii, technikach grania oraz różnicach między gitarą akustyczną a elektryczną.
            Styczniowe spotkanie poprowadził Pan Adam Wendt polski saksofonista, kompozytor, aranżer oraz pedagog. Uczniowie klasy VI i VII zostali zabrani w muzyczną podróż do świata dźwięków i poznali tajniki akustyki.

          • Zimowisko 2023

          • W pierwszym tygodniu ferii zimowych uczniowie Szkoły Podstawowej w Jenińcu wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Krzeszycach przebywali na zimowisku w Małym Cichym koło Zakopanego. Dzieci realizowały program nauki jazdy na nartach pod opieką instruktorów oraz zwiedzały okoliczne atrakcje Podhala. Uczestnicy obozu odwiedzili Zakopane wraz z Krupówkami, Wielką Krokiew, gdzie mogli zobaczyć trening kadry Polski, wjechali na Gubałówkę i podziwiali panoramę Tatr. Po ciężkim tygodni pracy na stoku mogli się zrelaksować w basenie termalnym „Gorący Potok” w Szaflarach. To był bardzo udany wyjazd. Było śnieżnie, pracowicie ale też bardzo radośnie.

            Zimowisko zorganizował nauczyciel wychowania fizycznego-p. Dariusz Paradowski.

          • Podsumowanie WOŚP

          • Kochani jesteście wspaniali!!! 6357,21zł -tyle udało nam się zebrać z aukcji i sprzedaży jedzenia podczas turnieju tenisa oraz ze zbiórki w szkole. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wsparcie i otwarte serca. I oczywiście zapraszamy za rok :).

          • Szkolny finał WOŚP

          • W niedzielny poranek, 8 stycznia, w Centrum Aktywnego Mieszkańca w Jenińcu panowała gorąca atmosfera, a emocje rosły z minuty na minutę. O godzinie 10 rozpoczął się II Noworoczny Turniej Tenisa Stołowego, a wraz z nim szkolny finał WOŚP. Było sportowo, wesoło i rodzinnie. Odbyły się turnieje mężczyzn, kobiet oraz deblowy, a zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary ufundowane przez wójta gminy Bogdaniec, Panią sołtys Jenińca oraz dyrektora szkoły w Jenińcu. Były też medale dla wszystkich uczestników. W przerwach między graniem, można było wylicytować gadżety przekazane przez hojnych ofiarodawców, a także posilić się, napić kawy i herbaty i skusić na kawałek pysznego ciasta.

            Ogromne podziękowania należą się władzom gminnym, Pani sołtys oraz Pani Beacie Wiśniewskiej za wsparcie  oraz obecność na imprezie. Dziękujemy również Państwu Czernym, Państwu Maciakom oraz Paniom ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzyszczynce za pomoc, zaangażowanie i pyszności, których mogliśmy spróbować. Osobne podziękowania należą się również naszym wspaniałym rodzicom, którzy chętnie zgłaszali się do pieczenia ciast oraz wszystkim, którzy licznie przybyli, dopingowali i bawili się razem z nami. Dziękujemy  też wszystkim, którzy przekazali fanty na licytację.

            Razem możemy wszystko! Do zobaczenia za rok!:)

          • Dzień świątecznego sweterka

          • We wtorek, 20 grudnia, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świątecznego Sweterka.  W przedświątecznej atmosferze na korytarzach pojawiły się między innymi bałwanki, lamy i  mikołaje. Było wesoło o kolorowo, a uczniowie w sweterkach mogli uniknąć odpytywania i niezapowiedzianych kartkówek. ​​​​​​​

          • Konkurs "Flagi świata"

          • W dniu 21.12.2022 w Szkole Podstawowej w Jenincu odbył się konkurs geograficzny ,, Flagi Świata ''.  Po czterech dogrywkach zwyciężyła klasa VIII która pokonała klasę VI, trzecie miejsce zajęła klasa VII. Dziękujemy za wysoki poziom i zapraszamy do rywalizacji za rok.

          • Wyjazd na lodowisko

          • W środę 21 grudnia, klasy 1-8 pojechały na lodowisko.  Dla niektórych było to pierwsze spotkanie z łyżwami, a inni doskonalili swoje umiejętności. Najmłodszym, pomagały wypożyczone pingwinki. Opiekunami wycieczki byli Pan Paradowski, Pan Pastusiak i Pani Piotrowska.

          • Fizyka w klasach 1 - 3

          • 2 grudnia 2022 roku uczniowie klas 1 – 3 uczestniczyli w zajęciach z fizyki zorganizowanych przez panią Magdalenę Mierzejewską. Młodzi naukowcy wytwarzali prąd, poznali właściwości magnesu oraz podstawy optyki. Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały wszystkie doświadczenia fizyczne.

          • Chemia w klasie 4

          • Uczniowie klasy 4 uczestniczyli w zajęciach chemicznych prowadzonych przez panią Magdalenę Mierzejewską. Młodzi chemicy badali odczyny roztworów z wykorzystaniem wskaźników kwasowo – zasadowych (m.in. wywar z czerwonej kapusty, herbata Oolong Blue). Badanymi roztworami były: ocet, kwasek cytrynowy, żel do prania, soda oczyszczona. Podczas pracy emocje były ogromne, a bałagan jeszcze większy 😉

          • Dzień Origami

          • Panie Magdalena Mierzejewska i Elżbieta Smakulska – Kozyra zorganizowały w naszej szkole Dzień Origami. Uczniowie klas 4 – 8 zmagali się z trudną sztuką składania papieru. Origami uczy precyzji, ćwiczy koncentrację, rozwija wyobraźnię przestrzenną i jest lubiane przez uczniów. Uczestnicy zajęć poradzili sobie nawet z najtrudniejszymi układankami.

          • Mała Akademia Jazzu

          • #JazzClubPodFilarami

            #MalaAkademiaJazzu

            17 listopada 20222 roku odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu Mała Akademia Jazzu, organizowane przez gorzowski Jazz Club Pod Filarami i Pana Bogusława Dziekańskiego. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy 6 i 7. Gościem specjalnym spotkania był Pan Marek Konarski – światowej sławy muzyk jazzowy, saksofonista tenorowy i kompozytor oraz absolwent Małej Akademii Jazzu. Słuchacze byli zachwyceni podróżą po dźwiękach muzyki i nie mogą doczekać się kolejnej. Jesteśmy wdzięczni za możliwość uczestnictwa w projekcie.

          • Innowacja pedagogiczna "Zabawy z chemią"

          • Kolejne spotkanie w ramach innowacji pedagogicznej z chemii prowadzonej przez panią Magdalenę Mierzejewską za nami. Tym razem uczniowie klasy 2 sprawdzali odczyny roztworów z wykorzystaniem domowych wskaźników kwasowo – zasadowych (wywar z czerwonej kapusty i herbata Oolong Blue). Dzieci przeprowadzały doświadczenia z wielkim zaangażowaniem, a emocje sięgały zenitu. 😊